PROJEKTY INDYWIDUALNE

Budynki mieszkalne

Wykonujemy indywidualne projekty budynków mieszkalnych (jednorodzinnych, dwupokoleniowych, wielorodzinnych), które spełniają wszystkie wymagania jakie stawia przed Nami Inwestor. Projektowanie rozpoczynamy od przedstawienia koncepcji architektonicznej, która ma za zadanie przybliżyć wygląd budynku jaki życzy sobie Inwestor. Wszelkie zmiany, rozwiązania techniczne i funkcjonalne konsultujemy na każdym etapie z Inwestorem, celem wyeliminowania wszystkich niejasności i niedogodności. Należy pamiętać, że to Inwestor będzie mieszkał w projektowanym budynku a nie jego projektant/architekt. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu budynków mieszkalnych pozwoliło nam szybko wychwycić, które elementy są realne do wykonania, a które stanowią słabe punkty projektu wpływające na jego koszty realizacji oraz funkcjonalność. Indywidualne projekty opracowywane są w naszym biurze wielobranżowo, tzn. architektura, konstrukcja, branże sanitarne oraz elektryczne - opracowywane są na tych samych podkładach i stanowią integralną cześć czytelnego projektu budowlanego. Jeżeli szukasz czegoś oryginalnego o niepowtarzalnej architekturze, domu innego niż reszta osiedla, to projekt indywidualny na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Budynki usługowe

Biuro projektowe wykonuje projekty budynków usługowych o dowolnym przeznaczeniu, które konieczne jest do prowadzenia wymaganej przez Inwestora działalności. Projekty budowlane budynków usługowych posiadają wszystkie, wymagane przez Prawo Budowlane, opinie i uzgodnienia rzeczoznawców. Koncepcja architektoniczna projektowanego budynku usługowego jest aprobowana przez Inwestorem i stanowi podstawę opracowania projektu budowlanego. Projekty wykonywane są wielobranżowo wraz z opracowaniem technologii odpowiedniej do zakresu prowadzonej działalności w budynku. Budynki usługowe jakie projektowaliśmy to m.in. obiekty handlowo-usługowe z częścią mieszkalną, warsztaty samochodowe, małe budynki biurowe, wielkopowierzchniowe budynki budownictwa rolniczego.

Przyłącza

W zależności od potrzeb Inwestora biuro projektowe wykonuje projekty sieci, przyłączy i instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, gazu. Wszelkie projekty uzbrojenia posiadają niezbędne uzgodnienia i klauzule ostateczności wydane przez poszczególnych gestorów sieci.

Zjazdy z drogi

Wykonujemy projekty budowlane zjazdów drogowych z dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych na działkę Inwestora. Projekty posiadają wszelkie uzgodnienia z zarządcami poszczególnych dróg. Dodatkowo w przypadku inwestycji budynków usługowych wykonujemy projekty wewnętrznej komunikacji pieszo-jezdnej na terenie inwestycji wraz z niezbędnymi miejscami parkingowymi.

Ekspertyzy i opinie techniczne

Biuro projektowe wykonuje wszelkiego rodzaju ekspertyzy i opinie techniczne obiektów kubaturowych. Ekspertyzy i opinie techniczne w swoim zakresie obejmują m.in.: stan techniczny konstrukcji, naprawy uszkodzenia konstrukcji i obiektów budowlanych, sposób wykonania elementów konstrukcyjnych, ocenę wykonania poprawności obiektu z projektem budowlanym, zgodność zastosowanych rozwiązań z aktualnie obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego.